Otomobil
  Post on Apr 27, 2019
  İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma ...
  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  İsveç 2030 dan sonra komple Elektrikli arabalara geçiyor.

  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  Yeni otomobil satın almanın heyecanıyla unutabilirsiniz. Ancak İkinci Elde Satış Değerini Artıran ...

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Uganda yerli hibrit araç üretimine de başlayacak.

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi.

  Otomobil
  Post on Jan 20, 2019
  Alman otobanlarında, tek bir noktada hız tespiti yapan radarlara alternatif olarak, 2 kilometre ...

  Dizel skandalına Türk avukat ayarı

  Kölnlü avukat Oğuz Korumtaş, dizel skandalına karışan Audi’yi köşeye sıkıştıran bir karar aldırdı. Bilirkişi, “Otomobillerin değeri düştü” derse, herkes için tazminat hakkı doğacak

   

  Kölnlü avukat Oğuz Korumtaş, dizel skandalına karışan Audi’yi köşeye sıkıştıran bir karar aldırdı. Bilirkişi, “Otomobillerin değeri düştü” derse, herkes için tazminat hakkı doğacak

  KARLSRUHE Eyalet Mahkemesi, dizel skandalıyla ilgili sansasyonel bir karara imza attı. Mahkeme, skandaldan sonra Volkswagen (VW) ve Audi tarafından araçlara yüklenen yazılımın araçların piyasa değerini düşürüp düşürmediğini belirlemek üzere bilirkişi atanmasına karar verdi. Kararı, Türk avukat Oğuz Korumtaş aldırdı. Bilirkişi, "Değer kaybı var" derse, Audi tazminat ödemek zorunda kalacak.

  YÜZDE 30 KAYIP VAR
  VOLKSWAGEN Grubu bünyesinde bulunan Audi, aynı VW'nin diger markaları gibi, araçlara yeni bir yazılım yükleyerek, dizel skandalını atlatmaya çalışmıştı. Bilirkişi, "Bu yazılım, aracın piyasa değerini düşürmüştür" tezini destekleyen bir rapor hazırlarsa, Audi, onbinlerce davaya maruz kalabilir.
  Korumtaş, araçta yüzde 30'luk bir değer kaybı yaşandığını belirtiyor.

  YEN YAZILIM DEGER DÜSÜRDÜ
  KORUMTAŞ, 2012'de 39 bin euroya Audi Q5 marka bir araç satın alan Türk adına dava açtı. Araca emisyon skandalından sonra yeni yazılım yüklendi. Korumtaş, "Araç yüzde 30 değer yitirdi, emisyon değeri arttı, yakıtı çoğaldı diyoruz ve paranın tamamını geri istiyoruz" dedi.

  VW "SORUN BİTTİ" DİYOR
  DİZEL skandalından sonra Volkswagen ve Audi, "Yeni yazılım yükledik, sorun bitti" diyor. Ancak Oğuz Korumtaş ve ekibi, yeni yazılım yüklenen araçlarda bazı gariplikler olduğunu kanıtladı. SABAH'a konuşan Korumtaş, "Bazı arabalarda durup dururken kendiliğinden klima çalışıyor, bazı araçların ön kısmından ses geliyor. Ve yakıt da arttı. Yeni yazılımı yükleten kişilere tazminat hakkı doğacak" dedi.

  İbrahim TAŞ / KÖLN
  Sabah

  Günün Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, "Kenenin cımbızla, parçalamadan ve ezmeden bir seferde çıkarılması lazım" ...
  Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
  PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.