Otomobil
  Post on Apr 27, 2019
  İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma ...
  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  İsveç 2030 dan sonra komple Elektrikli arabalara geçiyor.

  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  Yeni otomobil satın almanın heyecanıyla unutabilirsiniz. Ancak İkinci Elde Satış Değerini Artıran ...

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Uganda yerli hibrit araç üretimine de başlayacak.

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi.

  Otomobil
  Post on Jan 20, 2019
  Alman otobanlarında, tek bir noktada hız tespiti yapan radarlara alternatif olarak, 2 kilometre ...

  Yola çıkacaklar Dikkat 'Türkiye'de en çok kaza olan 64 nokta

  30 milyon kişi bayramda yollara çıkıyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yolların kan gölüne dönmemesi için önlemler alındı.

   

  30 milyon kişi bayramda yollara çıkıyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yolların kan gölüne dönmemesi için önlemler alındı.

  En büyük önlem hiç kuşkusuz trafik kurallarına uymak ve tehlikeli noktalardan haberdar olmak. İşteTürkiye genelindeki 64 kaza kara noktası... Bu haberi okumadan yola çıkmayın...

  9 günlük kurban bayramı tatili bugün itibariyle başlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın açıkladığı verilere göre 30 milyon kişi yollara dökülecek, memleketlerine ya da tatil yörelerine gidecek. Tabii böylesine büyük bir göçün kazaları da beraberinde getirmesi muhtemel. Her yıl kan gölüne dönen yollarda onlarca kişi yaşamını yitiriyor. Örneğin geçen Ramazan Bayramı tatilinde yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 58 kişi yaşamını yitirmiş, 392 kişi de yaralanmıştı. Bu bayramda da aynı acı bilançonun yaşanmaması için Ulaştırma Bakanlığı ülke genelinde çeşitli önlemler aldı. En büyük tedbir hiç kuşkusuz trafik kurallarına uymak, hız yapmamak ve yola uykusuz çıkmamak. Ve tabii bir de kritik noktaları tanımak, yollardaki tehlikeleri bilerek direksiyon başına geçmek. Peki o kritik noktalar, tehlikeli yollar nereler? Karayolları Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Türkiye genelinde 64 kaza kara noktası var. Karayolları'nın 2018'de iyileştirme yapacağı bu kara noktalar en çok Ankara, Bursa, Aydın, Hatay, Manisa, Mersin, Samsun,Yalova gibi şehirlerde. En çok kaza olan bu kara noktalara bakmadan tatile çıkmayın…
   
  İŞTE EN ÇOK KAZA OLAN YOLLAR

  YOLLARDA BAYRAM ÖNLEMLERİ

  Yol yapım, bakım ve onarım çalışması yapılan kesimlerde, bayram trafiğini etkilememek üzere 16-27 Ağustos döneminde zorunlu olmadıkça çalışmalara ara verilecek. Yol güzergahlarındaki eksik trafik işaret levhaları, oto korkuluk ve kenar dikmeleri üzerindeki reflektif malzemeler tamamlanacak, kirlenenler temizlenecek. Yapım, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği, değişik nedenlerle yolun fiziki standardının düşük olduğu, ulaşımın tek platformdan gidiş-geliş olarak sağlandığı bölünmüş yol kesimleri sürücülerin yanılgıya düşmelerini önlemek için işaretlenecek, daha önce yapılan işaretlemeler gözden geçirilecek, servis yollarının standartlara uygun halde bulundurulması sağlanacak. Kısa süreli çalışmalar derhal bitirilecek, çalışmaların tamamlandığı kesimlerdeki işaret levhaları kaldırılacak.

  Sürücüler, yola çıkmadan önce yol durumu hakkında Karayolları Yol Danışma biriminin 0 312 449 86 60 ve 449 87 30 no'lu telefonlarından veya ücretsiz Alo 159 hattından KGM'nin intern et sitesi www.kgm.gov.tr adresinde hizmete giren "Güzergah Analizi" programından ve "Yol Durumu" sayfalarından bilgi edinebilir.

  TRENLERDE EK SEFER

  Habertürk'ün haberine göre; Kurban Bayramı'nda artan yolcu talebinin karşılanması için TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından yüksek hızlı tren ve konsiyonel trenlerde ek sefer ve vagonlarla ilave 54 bin koltuk kapasitesi sağlanacak. Bu kapsamda 17, 18, 20 ve 26 Ağustos'ta Ankara-İstanbul hattında karşılıklı işleyecek ek yüksek hızlı trenlerle ilave 3 bin 288 koltuk kapasitesi oluştu. Ayrıca İzmir Mavi Treni'ne 1 pulman, Doğu Ekspresi'ne 1 kuşet 2 yataklı, Güney-Kurtalan Ekspresi'ne 1 yataklı, Ekspresi'ne 1 pulman, Erciyes, Fırat ve Toros ekspresleri ile Halkalı-Kapıkule, Halkalı-Uzunköprü, Uşak-Basmane, Kütahya-Balıkesir, Islahiye-Mersin hatlarında işleyen bölgesel trenlere ikişer pulman vagon eklendi. Bayram nedeniyle toplam ilave 54 bin koltuk kapasitesi sağlandı.

  BU YOLLARA DİKKAT!,

  iste en cok kaza olan 64 nokta 2

   

  Günün Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, "Kenenin cımbızla, parçalamadan ve ezmeden bir seferde çıkarılması lazım" ...
  Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
  PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.