Otomobil
  Post on Apr 27, 2019
  İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma ...
  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  İsveç 2030 dan sonra komple Elektrikli arabalara geçiyor.

  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  Yeni otomobil satın almanın heyecanıyla unutabilirsiniz. Ancak İkinci Elde Satış Değerini Artıran ...

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Uganda yerli hibrit araç üretimine de başlayacak.

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi.

  Otomobil
  Post on Jan 20, 2019
  Alman otobanlarında, tek bir noktada hız tespiti yapan radarlara alternatif olarak, 2 kilometre ...

  Yanlış Akaryakıt doldurursak ne olur?

  Araca yanlış yakıt doldurulmasından kasıt; dizel araca yanlışlıkla benzin konması veya benzinli bir araca dizel yakıtı konmasıdır.

  Ya da Euro dizel yakıt konması gereken araca klasik dizel yakıtı konması da hatalı yakıt kapsamına girer. Depoya yanlış yakıt doldurulmasının araca vereceği hasarlar bir hayli fazla olduğu için böyle bir hata olasılığı birtakım teknik tedbirlerle mümkün olduğunca azaltılmıştır. Örneğin, boyut farklılığından dolayı dizel tabancasını benzinli bir aracın deposuna sokmak aslında oldukça zordur. Ya da, ödemeyi yaptığınızda fişte doldurulan yakıt türü yazmaktadır. Kontağı çalıştırmadan önce fişe hızlıca göz atmak bir önlem olacaktır.

  Yanlış Yakıt Aracı Nasıl Etkiler?

  Aracınıza hatalı yakıt konarsa ve siz bunu kontağı çalıştırmadan fark ederseniz, serviste sadece deponun temizlenmesi ile sorun halledilebilmektedir. Böyle bir durumda zarar ve maliyet en az düzeyde olur.

  Ancak yanlış yakıt doldurulmuş bir araçta kontak çalıştırıldıktan sonra ciddi hasar oluşmaya başlar. Böyle bir durumda yakıtın boşaltılması ve aracın bütün yakıt sisteminin temizlenmesi gerekir. Bu işlem oldukça maliyetlidir.

  Aracınıza Yanlış Yakıt Doldurulursa Haklarınız Nelerdir?

  Araca yanlış yakıt konması konusu Tüketici Kanunu ile düzenleme altına alınmıştır. Böyle bir hizmetten kaynaklanacak zarar benzin istasyonunun sorumluluğu altındadır. Kusurun ispatlanması için birtakım teknik incelemeler gerçekleştirilecek ve sizden de yakıtı o istasyondan aldığınıza dair fiş, fatura gibi belgeler istenecektir. Firmanın ihmal / dikkatsizliğe bağlı olarak kusurlu çıkması sonucu zararınız karşılanacaktır.

  Bunun yanı sıra, “akaryakıt dolum teminatı” kasko sigortanızdaki ek teminatlardan biridir. Bu teminat, yanlış akaryakıt dolumuna karşı sizi ve aracınızı güvence altına alır. Böyle bir durumda, kasko sigortası şirketiniz ile görüşmek fayda sağlayacaktır.

  Günün Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, "Kenenin cımbızla, parçalamadan ve ezmeden bir seferde çıkarılması lazım" ...
  Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
  PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.