Otomobil
  Post on Apr 27, 2019
  İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma ...
  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  İsveç 2030 dan sonra komple Elektrikli arabalara geçiyor.

  Otomobil
  Post on Jan 23, 2019

  Yeni otomobil satın almanın heyecanıyla unutabilirsiniz. Ancak İkinci Elde Satış Değerini Artıran ...

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Uganda yerli hibrit araç üretimine de başlayacak.

  Otomobil
  Post on Jan 21, 2019

  Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi.

  Otomobil
  Post on Jan 20, 2019
  Alman otobanlarında, tek bir noktada hız tespiti yapan radarlara alternatif olarak, 2 kilometre ...

  SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR ' YOLLARDA ALDIĞINIZ YİYECEK VE İÇECEKLERE DİKKAT'

  Her yıl yüzbinler ile ifade ettiğimiz ''Karayolu ile vatanımıza giden Avrupa'lı Türkler'in vazgeçilmez SılaYolu macerasının yanısıra yollarda bir çok zorluklara da katlandığı hepimizce malumdur.

  Her yıl yüzbinler ile ifade ettiğimiz ''Karayolu ile vatanımıza giden Avrupa'lı Türkler'in vazgeçilmez SılaYolu macerasının yanısıra yollarda bir çok zorluklara da katlandığı hepimizce malumdur.

  Yollarda aldığınız ürünlere dikkat

  En zor olanı da gümrüklerde saatlerce beklemektir muhtemelen. Bir yandan sıçak, bir yandan varsa küçük çocukları oyalama derdi, ayrıca bekleme süreleri uzayıncada yorulup acıkma ve halsiz düşme gibi durumlarda yolculuğun başka bir yanı.

  Bir ilki gerçekleştiren SılaYolu.com Whatsapp haber ihbar hattını 03.02.17 Cuma gecesinden itibaren devreye soktu. SılaYolu.com Whatsapp haber ihbar hattı Avrupalı Türkler tarafından çoşku ile karşılanırken ,SılaYolu.com / DTAC SılaYolu Avrupa Türk Otomobil Kulübü Yöneticilerine böyle güzel bir çalışmanın başlatılmasından dolayı teprikler yağdı. SılaYolu.com / DTAC Avrupa Türk Otomobil Kulübü'nün başlatmış olduğu SılaYolu Whatsapp haber ihbar hattı dün gece yayına girdiği andan itibaren 'SilaYolu Whatsapp haber ihbar hattımıza Avrupalı Türklerin vatan hasretini gidermek için tatil yolculuğuna çıktıklarında, gerek yolculuk esnasında gerekse Türkiyede yaşadıkları sorunları da haber hattımıza geçmeye başladılar.

  SılaYolu.com Whatsapp haber hattı ekibi gelen haberler içinden önemli bulduğu haberleri değerlendirmeye başladı. Dün geceden bu yana gelen haberlerin içinde bir haber vardı ki , Bu haber vatandaşlarımızın sağlığını ilgilendiren bir haberdi.

  Deyimi yerinde ise 'Hani derler ya böyle şeyler ancak Türkiye'de yaşanır diye, İşte bu haberde tam bu deyimi yansıtan bir haber. Aynı zamanda da izincilerimize bir uyarı niteliğinde olan bir haber olduğunuda söylemekte fayda var.

  Gencehan K. adlı okurumuz dün gece haber hattımıza şu bilgileri geçti.

  Gencehan K. Geçtiğimiz yaz sezonunda vatan hasretini gidermek için yaptığı yolculuk esnasında başından geçen bir olayı şöyle anlattı.

  Gencehan K.  " Selam Saygıdeğer SılaYolu.com ekibi öncelikle vermiş olduğunuz bu güzel hizmetlerden dolayı sizlere Minnetdar olduğumuzu bilmenizi ister, geçen sene başımdan geçen bir olayı siz sevgili silayolu kardeşlerimle paylaşmak isterim.

  Geçtiğimiz yaz sezonunda vatan hasretini geçirmek için çıktığım Sılayolculuğu bir kaç istisna hariç çok şükür sorunsuz geçti. Bulgar gümrüğünde uzun bir beklemeden sonra Kapıkule'den Anavatanımıza Türkiye'ye giriş yaptık. Gümrük memurları bizleri sağ olsunlar oldukca sevecen ve cana yakın bir şekilde karşıladılar. Giriş işlemleri hızlı bir şekilde tamamlandıktan sonra hiç vakit kaybetmeden memlekete doğru yola hareket ettik. Bulgar gümrüğünde Türkiye'ye giriş yapmak için tam 10 saat beklemiş hep iyice yorulmuştuk. Yol için hazırladığımız azıklarda tükenmişdi. Çocuklarında karnı açıkmıştı. Kapıkule'de Turkiye ye girerken sağda Shel benzin istasyonundan hem benzinimi alıp , hemde açlığımızı ,yatıştırmak için biraz alış veriş yapayım dedim. Bir kaç saatlik yolumuz kalmıştı ,Akşam yemeğini ailemle birlikte evimizde yemek istiyorduk. Anam sofrayı kurmuş bekliyordu. Bende bir an önce evimize varmak ve Anamım yapmış olduğu o nefis yemeklerden yiyebilmek için sabırsızlanıyordum. Çoçuklar için birsürü yiyecek aldım. çikolata çips, ufak tefek atıştırmalıklar v.s. Kasaya ödememizi yaptıktan sonra elimizde poşetlerle birlikte arabımıza binerek yolumuza devam ettik.

  Eşim bir yandan aldığımız çikolata , çips leri açarak çocuklara verdi. Bende bir yandan çipslerden atıştırmaya başlamıştım. - Eşime şu çipsin bir kullanım tarihine bakarmısın dedim, cips in nahoş bir tadı var, tarihi falan geçmiş olmasın dedim.  ''Eşim Aldığımız çikolataların, çipslerin tek tek kullanım tarihlerine baktı. Şok olmuştuk; 

  İnanırmısınız aldığımız ürünlerin hepsinin kullanım tarihi geçmiş , ürünlerin kullanım tarihi bir kaç ay değil , kullanım tarihleri üzerinden tam bir yıl geçmiş idi !!

  Aslında alırken ne olursa olsun her ürünün kullanım tarihine bakmak gerekiyor, ancak o anki yol yorgunluğu ve bir yandan anavatana girmenin sevinciyle yaşadığımız duygularla birlikte  ürünlerin kullanım tarihlerine bakmak aklımıza gelmedi. Şayet ürünlerin tarihlerine bakmayıp aldığımız ürünlerden yemeye devam etseydik, belkide zehirlenecektik. Bu yaşadığımız olay kulağımıza da küpe olmuş oldu. Şükür ucuz atlatmıştık. Buda bizim başımızdan geçen bir hikaye sizlerle paylaşmak istedim. İstedim ki birimizin başına gelen bir başkasının başına gelmesin.  Arkadaşlar insanlarımızı uyarın dikkat etsinler , yolculuk esnasında insan bir çok şeylerle karşılaşabiliyor. Araba yolculuğunun güzel yanlarıda var tabiki, ama her şeyden önce sağlık çok önemli olduğu için yaşadığımız olayı sizlerle paylaşmak vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedim. Tüm SılaYolcularına şimdiden önümüzdeki yaz sezonunda çıkacakları sılayolculuğunda hayırlı yolculuklar diliyor; Saygılar sunuyorum" Gencehan K.

  Evet sevgili okurlarımız ' Gencehan K. Kardeşimizin başından geçen bu olayı bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz. Bizde bir kez daha SılaYolcularını her konuda olduğu gibi bu konuda da uyarma gereği duyuyoruz.Sonuç olarak, aldığımız yiyecek , içeceğin tarihlerine çok dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle Sılayolu'nda her nekadar stres ve sıkıntı altında olsak ta, sabır ve metenatimizi korumalı ve çok uyanık olmalıyız.

  Haber: SılaYolu.com

  SılaYolu.com Whatsapp Haber İhbar Hattı.

  Siz gönderin, biz yayınlayalım. İşte WhatsApp haber hattı numaramız.  + 49 151 47 47 97 50

  Gönderileriniz SılaYolu.com’da nasıl yer alır? 

  Gönderdiğiniz haberler, taşıdığı öneme göre sitemizin anasayfa manşetinde de yer alabilir, manşet dışındaki kategorilerde de değerlendirilebilir. Her an her yerde karşılaştığınız bir durumu cep telefonunuzla görüntüleyebilir, videoya çekebilir ve konuyla ilgili tüm bilgileri  yazdıktan sonra WhatsApp'ı kullanarak bize iletebilirsiniz. Dilerseniz haberi sizin isminizle, isminizin açıklanmasını istemiyorsanız 'bir okuyucumuz' şeklinde yayınlayabiliriz.

  Ne tür haberler yollanabilir? 

  Yakınınızda meydana gelen bir kaza ,bir patlama, şiddet, sosyal sorumluluk projesi gibi her türlü olayı anında görüntüleyerek bizimle paylaşabilirsiniz. SılaYolunda iseniz Yolda karşılaştığınız sorunları, veya bir kazayı, sınırlardaki kuyrukları, hatalı sollamaları v.s. haber değerinde olan her konuyu SılaYolu.com Whatsapp haber hattına gönderin biz yayınlayalım.

  Video ya da fotoğraf çekerken nelere dikkat etmelisiniz?

  Video ya da fotoğraf çekerken öncelikle cep telefonunuzu yatay bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Cep telefonunu dikey şekilde kullanmanız halinde çekeceğiniz videonun ya da fotoğrafın boyutu küçük olacağından etkili ve estetik olmayacaktır. Video çekimi yaparken cep telefonunu olabildiğince az hareket ettirmeli, geniş bir alanı görüntüleyecekseniz eğer cep telefonunu olabildiğince yavaş bir şekilde çevirmelisiniz.

  Siz gönderin, biz yayınlayalım.

  SılaYolu.com WhatsApp ihbar hattını kullanarak artık çevrenizde olan bitenleri anında SılaYolu.com'a atabilirsiniz.

  Video, fotoğraf ve haber bilgisini anında geçebileceğiniz SılaYolu.com  WhatsApp haber hattı sizden gelen ve haber değeri taşıyan olayları haberleştirerek sizin adınızla sitede paylaşacak. Böylelikle bize iletmek istediğiniz haberleri nerede olursanız olun ve olup bitenleri herkese ulaştırma da önemli payınız olacak.

  Kurulduğu günden beri ilklere imza atan SılaYolu.com bu uygulama ile de bir ilke imza atmış olacak.

  Siz gönderin, biz yayınlayalım. İşte WhatsApp haber hattı numaramız.  + 49 151 47 47 97 50

  Haberlerinizi bekliyoruz.

  www.silayolu.com

  Team

  iyi haberler diler.

  Artık size çok daha yakınız.

  15 Yıldır ' Biz Sizinleyiz'

  Tags:

  Günün Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, "Kenenin cımbızla, parçalamadan ve ezmeden bir seferde çıkarılması lazım" ...
  Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
  PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.